pracownicy

Pracownicy

W skład zespołu wchodzą m.in. specjaliści w dziedzinie drogownictwa, fizyki i matematyki oraz liczny zespół informatyków-programistów.

Tomasz Wojsz – prezes Zarządu

Z wykształcenia inżynier budownictwa i specjalista od dróg szynowych. Z zamiłowania programista. Związany z firmą od 1996 roku, zaczynając pracę jako student Politechniki Warszawskiej.

Miał niezwykłe szczęście uczestniczyć w burzliwym procesie tworzenia nowoczesnych standardów ewidencji dróg w Polsce. Szeroko rozumiane zarządzanie drogami jest nieodmiennie najważniejszym obszarem jego działania i zawodowych zainteresowań.

Ma więcej zainteresowań niż wolnego czasu, a ten, który mu pozostaje, poświęca bieganiu, nartom, czytaniu i grafice.

mgr inż. Mariusz Leśniewski

Z firmą Heller Consult związany jest od początku jej istnienia. Wcześniejsze doświadczenie zdobywał przez wiele lat także w firmie Transcomp, w której pracę rozpoczął w trakcie studiów na wydziale EiTI Politechniki Warszawskiej (kierunek Inżynieria Komputerowa oraz podyplomowo Zarządzanie Zasobami IT).

Obecnie reprezentuje dyscyplinę operacyjnego PMS (KEB). Łączy funkcje analityka danych i projektanta systemów informatycznych.

Prywatnie jest m.in. użytkownikiem dróg, zarówno jako kierowca samochodu, rowerzysta i pieszy. Z takiej perspektywy ma okazję poznawać specyfikę dróg i ich użytkowników. Jednym z pragmatycznych marzeń jest wprowadzenie w Polsce dobrych rozwiązań dotyczących organizacji parkowania stosowanych w Niemczech, docenia jednak zalety prostej organizacji ruchu w Warszawie.

inż. Wojciech Smęt

Współpracę z firmą Heller Consult rozpoczął jeszcze w trakcie studiów na kierunku Informatyka. Przez lata przeszedł drogę od operatora zajmującego się kodowaniem danych przez testera oprogramowania i kierownika projektów aż do kierownika oddziału w Białej Podlaskiej.

Prowadzi projekty z dziedziny identyfikacji uszkodzeń oraz pozyskiwania danych z fotorejestracji. Odpowiada również za transformacje i przetwarzanie danych oraz zapewnienie jakości projektów informatycznych.

Lubi kino science fiction oraz sporty motorowe.

mgr inż. Paulina Szymańska

Ukończyła kierunek Budownictwo na Politechnice Warszawskiej na specjalności Technologia Budowy Dróg. Szczególnie interesuje się problemami eksploatacji dróg.

W naszej firmie zajmuje się projektami związanymi z analizą danych drogowych oraz ich wizualizacją na mapach oraz profilach tematycznych.

Lubi gotować. W wolnych chwilach chodzi do teatru, kina lub gra w planszówki ze znajomymi. Pasjonują ją również podróże. Marzy o wycieczce do Japonii.

mgr inż. Jan Zieliński

Ukończył Budownictwo na Politechnice Warszawskiej na specjalności Inżynieria Ruchu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, gdzie zajmował się realizacją Generalnego Pomiaru Ruchu 2010 oraz prowadzeniem ciągłych pomiarów ruchu. Zaangażowany był również w prace związane z planowaniem rozwoju i utrzymania sieci drogowej.

W naszej firmie prowadzi projekty rozwojowe ponadto odpowiada za działania sprzedażowe i rozwój relacji z klientami na rynku polskim.

Wolne chwile spędza biegając maratony, których ma na koncie już blisko 10, a od niedawna dołączył do grona triatlonistów.