Konferencja “New Space Economy ExpoForum”

Konferencja “New Space Economy ExpoForum”

W dniach 10-12 grudnia w Rzymie we Włoszech w ramach programu Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA zorganizowano konferencję New Space Economy European Expoforum (NSE). Wydarzenie to zgromadziło przedsiębiorców, naukowców i administrację z całego świata, zainteresowanych kwestiami transportu, którzy mieli okazję do spotkania i wymiany poglądów na wiele tematów między istniejącymi i nowymi graczami przemysłowymi, małymi i średnimi przedsiębiorstwami innowacyjnymi, inwestorami, nowo powstającymi przedsiębiorstwami, ośrodkami badawczymi, agencjami i instytucjami zainteresowanymi przestrzenią kosmiczną.

ESA przygotowała szereg wydarzeń obejmujących szeroki zakres tematów, w tym innowacyjną przestrzeń kosmiczną dla tzw. smart cities (nowoczesnych, inteligentnych miast), współpracę z ośrodkami badawczymi i akademickimi, dostęp do inwestycji dla przedsiębiorstw kosmicznych oraz światową konkurencyjność europejskiego przemysłu kosmicznego.

Konferencja “New Space Economy ExpoForum”
Źródło: space-economy.esa.int

Heller Consult reprezentował dr Karol Opara, kierownik techniczny systemu ASPEN, który przedstawił naszą aplikację ASPEN, opracowaną w ramach projektu badawczo-rozwojowego Heller Consult, współfinansowanego przez ESA.

Nawigacja satelitarna umożliwia łatwą, sieciową ocenę stanu dróg w oparciu o smartfony, dając administracji lokalnej ekonomiczne rozwiązanie.

Dyskusja podczas panelu “Przyszłość Mobilności” była podsycana pytaniami o crowd-sourcing i precyzyjne metody lokalizacji.

Konferencja “New Space Economy ExpoForum”
Panel dyskusyjny (źródło: własne)

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów, zadzwoń do nas lub napisz e-mail. Chętnie z Tobą porozmawiamy i przedstawimy ofertę dopasowaną do twojej organizacji!