Spotkania darmstadzkie

Heller Ingenieurgesellschaft mbH od 2007 roku organizuje wydarzenie „Spotkania Darmstadzkie” (więcej o wydarzeniu). Skierowane są one do specjalistów z dziedziny drogownictwa, dając im możliwość dzielenia się doświadczeniem i uczenia się od siebie nawzajem.

Grupa ekspercka blisko 80 delegatów, w skład których wchodzą przedstawiciele administracji drogowej krajów związkowych, okręgów, powiatów, miast, gmin, zagranicznych administracji drogowych, uniwersytetów i innych szkół wyższych, podejmuje się rozmaitych tematów związanych z zarządzaniem drogami. Łącząc się w zarówno małe, jak duże grupy mają oni możliwość optymalnej wymiany wiedzy, wiadomości i aktualnych trendów z branży drogowej, a różnorodność tematyczna widziana z różnych perspektyw daje im nowe bodźcie do działania w swojej codziennej pracy.

Co roku, przedstawiciele Heller Consult mają przyjemność znaleźć się w gronie znakomitych osobistości z branży i czerpać z ich wiedzy i doświadczenia. Ubiegłoroczna wymiana doświadczeń objęła swoją tematyką Cyfryzację i ZEB na drogach miejskich, co dało nam doskonałą okazję do zaprezentowania naszego flagowego systemu ASPEN UTO (więcej na stronach ASPEN i ASPEN UTO). Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z naszej hulajnogi elektrycznej podpiętej do systemu ASPEN, używanej do diagnostyki stanu nawierzchni ścieżek rowerowych, chodników, a także dróg.

Prezentacja systemu OSIKA w Darmstadt
Jan Zieliński prezentuje hulajnogę elektryczną wyposażoną w system ASPEN (źródło własne)

„Spotkania Darmstadzkie” są doskonałą okazją dla uczestników do zgłębienia swojej wiedzy z zakresu Zarządzania Infrastrukturą drogową, wymiany doświadczeń zaczerpniętych z codziennej pracy w branży drogowej, podzielenia się swoimi poglądami na licznie poruszane tematy oraz nawiązania nowych, ciekawych znajomości. Spojrzenie nieszablonowe gwarantuje uczestnikom nowe impulsy i cenne możliwości porównań i orientacji.

Następna wymiana doświadczeń odbędzie się w listopadzie 2021 roku.

Poprzednie edycje:

    2019 – Wymiana doświadczeń: Cyfryzacja i ZEB na drogach miejskich

    2018 – Wymiana doświadczeń: Zarządzanie utrzymaniem w ramach Asset Management

    2017 – Wymiana doświadczeń: Asset Management

    2016 – Wymiana doświadczeń: ZEB i zarządzanie utrzymaniem

    2015 – Wymiana doświadczeń: ZEB i zarządzanie utrzymaniem dróg krajowych

    2014 – Wymiana doświadczeń: Pomiar nośności na poziomie sieci

    2013 – Wymiana doświadczeń: Skoordynowana konserwacja

    2012 – Wymiana doświadczeń: System informacyjny OnKo

    2011 – Wymiana doświadczeń: Zapewnienie procesu ZEB

    2010 – Wymiana doświadczeń: Planowanie utrzymania ścieżek rowerowych

    2009 – Wymiana doświadczeń: ZEB, zapewnienie jakości i analiza stanu

    2007 – Wymiana doświadczeń: ZEB i zarządzanie utrzymaniem dróg krajowych