aktualności

Silna reprezentacja HC na konferencji w Malmö

epam2012logoSześć referatów prezentowanych przez czterech pracowników firm Heller Consult i Heller Ingenieurgesellschaft przedstawiono podczas międzynarodowej konferencji EPAM (European Pavement and Asset Management) w Malmö w Szwecji w dniach 5–7 września 2012.

Z ramienia Heller Consult w konferencji udział wzięli Wojciech Gajewski i Karol Opara, prezentując wyniki następujących prac:

  • Wojciech Gajewski – “ElementaryData” Format  – a way to high quality of road condition measurement data: application results,
  • Wojciech Gajewski – Pavement condition visualization integrated with images of pavement surface,
  • Karol Opara – Road Asset Evaluation Models.

malmo DSC09346 small   malmo DSC09381 small

Wyniki przedstawione przez przedstawicieli naszej firmy spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji, którzy zasypali naszych kolegów pytaniami dotyczącymi szczegółów prezentowanych rozwiązań.  Podczas dwóch dni konferencji prelegenci przedstawili wyniki prac i doświadczenia z zakresu PMS, klimatu, modeli prognozowania żywotności i destrukcji dróg, jak i w zakresie zbierania danych o stanie i systemów decyzyjnych. Równocześnie uczestnicy mieli także okazję zapoznać się z najnowocześniejszą aparaturą stosowaną do pomiarów stanu nawierzchni drogowej oraz nowymi koncepcjami wizualizacji danych.

malmo DSC09457a small   malmo DSC09450 small

Ciekawym elementem programu konferencji była wycieczka techniczna na plac budowy tunelu kolejowego w rejonie Hallandsås Ridge mającego zwielokrotnić przepustowość połączenia kolejowego na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Na miejscu uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznać się i przedyskutować problemy i wyzwania wielomilionowego projektu inżynierskiego, m.in. aspekty techniczne działania i obsługi TBM podobnej do tych wykorzystywanych przy drążeniu tunelu II linii metra w Warszawie.