aktualnościINFRAMA

Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową

W dniach 4-5 grudnia 2019 r w Warszawie odbędzie się Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową. Jego organizatorami są inicjatywa edukacyjna INFRAMA oraz Polski Kongres Drogowy. Jest to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce, gdzie właścicielom, zarządcom oraz operatorom infrastruktury drogowej, zostaną udostępnione rozwiązania dostarczane przez metodologię Road Asset Management.

Efektywne Zarządzanie Infrastrukturą Drogową, wymaga łączenia kwestii inżynierskich, technicznych, technologicznych, ekonomicznych, finansowych, managerskich i społecznych. Takie wieloaspektowe spojrzenie na infrastrukturę oferuje stosowana i sprawdzona już na świecie, szczególnie w krajach anglosaskich, metoda Asset Management. Celem Kongresu, oprócz zaprezentowania tej metody, jest utworzenie platformy wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania polską infrastrukturą drogową. 

Na Kongresie wystąpią eksperci z dziedziny drogownictwa. Nie zabraknie również przedstawicieli Grupy HELLER. W roli prelegenta Dr Agata Ciołkosz-Styk przedstawi referat: “Wartość informacji w zarządzaniu infrastrukturą drogową”. Poprowadzimy również warsztaty, które będą poruszać takie tematy jak:

  1. Diagnostyka nawierzchni i wykorzystanie jej wyników w zarządzaniu
  2. Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
  3. Planowanie remontów
  4. Ryzyko w zarządzaniu infrastrukturą drogową

Szczegółowe informacje na temat Kongresu ZID są dostępne na stronie internetowej wydarzenia.