aktualności

Webinarium „Planowanie budżetu utrzymania nawierzchni dróg”.

„Planowanie budżetu utrzymania nawierzchni dróg” - Webinarium Heller Consult

10 września odbyło się drugie z serii webinarium HC. Zawsze staramy się podejmować tematy aktualne, problematyczne i znane nam z własnego podwórka, tak i tym razem, w spotkaniu na żywo postanowiliśmy poruszyć standardowe, acz niezwykle trudne „Planowanie budżetu utrzymania nawierzchni dróg”.

Chcieliśmy przybliżyć słuchaczom nowoczesne metody efektywnego zarządzania infrastrukturą drogową, jakie stosują inni zarządcy w Polsce i Europie. Nasze zaproszenie do czynnego udziału w webinarium przyjęli przedstawiciele ZDW Olsztyn, województwa plasującego się w końcówce rankingu najbogatszych województw w Polsce a mimo to prężnie działającym i osiągającym sukcesy w zarządzaniu swoją siecią drogową. Dyrektor ZDW Waldemar Królikowski oraz Agnieszka Kowalewska, Kierowniczka Zespołu ds. Diagnostyki i Ewidencji ZDW Olsztyn podzielili się z uczestnikami swoim doświadczeniem w prognozowaniu budżetów oraz przedstawili argumenty potwierdzające słuszność podejmowanych działań.

Webinarium zgromadziło przedstawicieli zarządów dróg wojewódzkich, powiatowych, miejskich jak i reprezentantów GDDKiA oraz uczelni technicznych tworząc kameralną grupę około 40 uczestników. We wstępie prowadzący Jan Zieliński, członek zarządu HC, wskazał na znaczenie skutecznego prognozowania wydatków w całym procesie zarządzania organizacją oraz omówił podstawowe założenia Pavement Management.

Następnie Dyrektor Królikowski pokazał, jak w praktyce wygląda szacowanie budżetu w jego jednostce. W drugiej połowie spotkania goście odpowiadali na pytania prowadzącego oraz uczestników. Choć lekkiej i przyjaznej atmosfery, jakie mała miejsce podczas wydarzenia nie da się przełożyć na tekst, tym niemniej, tym z Państwa, którym nie udało się uczestniczyć w wydarzeniu online polecamy opis webinarium, który znajduje się na naszej stronie. >>>>