4. kwietnia 2018 roku

21 marca 2018 roku Inicjatywa Edukacyjna INFRAMA rozpoczęła zaplanowany na 2018 rok cykl warsztatów pod tytułem Podstawy Road Asset Management. Pierwsze warsztaty z zakresu zarządzania infrastrukturą drogową zostały przeprowadzone w Olsztynie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Temat Road Asset Management, który w Polsce stale zyskuje na znaczeniu i popularności, przyciągnął uwagę środowiska drogowców z całego województwa. W olsztyńskich warsztatach Podstawy Road Asset Management wzięli udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich, Urzędu Marszałkowskiego, olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz dyrektorzy zarządów dróg powiatowych. Warsztaty otworzył wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński.

DSCF1165
Marcin Kuchciński, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego wita uczestników warsztatów Podstawy Road Asset Management (źródło własne).

Prowadzący warsztaty Sławomir Heller z HELLER Ingenieurgesellschaft mbH., przedstawiciel Niemiec w komitecie technicznym PIARC Asset Management, oraz Tomasz Wojsz z Heller Consult sp. z o.o., doświadczony trener Asset management, zaprezentowali uczestnikom najważniejsze aspekty dziedziny Road Asset Management:

  • planowanie inwestycji w kontekście cyklu życia projektu,
  • zarządzanie ryzykiem,
  • kluczowe wskaźniki efektywności (KPI),
  • zarządzanie informacją w Road Asset Management.
DSCF1140
Prowadzący warsztaty Sławomir Heller i Tomasz Wojsz (źródło własne).

Warsztaty Inicjatywy Edukacyjnej INFRAMA obejmują wykłady przedstawiające ideę Asset Management, ale przede wszystkim skupiają się na przekazaniu praktycznej wiedzy, a także stymulują uczestników do dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami. Nie inaczej stało się w Olsztynie; dyskusja z sali była kontynuowana w kuluarach w trakcie przerw. Zastanawiano się, czy możliwe jest minimalizowanie kosztów budowy infrastruktury drogowej przy równoczesnym maksymalizowaniu korzyści, czym jest zarządzanie ryzykiem, jak efektywnie wykorzystywać posiadane informacje w zarządzaniu drogami.

DSCF1174
Ćwiczenia w trakcie warsztatów Podstawy Road Asset Management. (źródło własne)

Następne warsztaty z cyklu Podstawy Road Asset Management odbędą się już 24 kwietnia 2018 r. w Rzeszowie (więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: inframa.pl), kolejne w Gdańsku i Warszawie, a we wrześniu 2018 r. w Warszawie rozpocznie się cykl specjalistycznych warsztatów z zakresu Road Asset Management. Podczas warsztatów będą poruszane takie tematy, jak:

  • Efektywna ewidencja dróg;
  • Diagnostyka dróg samorządowych;
  • Bezpieczeństwo ruchu drogowego;
  • Zarządzanie ryzykiem w drogownictwie.

Szczegóły już wkrótce. Zapraszamy do udziału!