aktualnościfirma

INFRAMA rozpoczęła nowy cykl warsztatów Podstawy Road Asset Management

4. kwietnia 2018 roku

21 marca 2018 roku Inicjatywa Edukacyjna INFRAMA rozpoczęła zaplanowany na 2018 rok cykl warsztatów pod tytułem Podstawy Road Asset Management. Pierwsze warsztaty z zakresu zarządzania infrastrukturą drogową zostały przeprowadzone w Olsztynie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Temat Road Asset Management, który w Polsce stale zyskuje na znaczeniu i popularności, przyciągnął uwagę środowiska drogowców z całego województwa. W olsztyńskich warsztatach Podstawy Road Asset Management wzięli udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich, Urzędu Marszałkowskiego, olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz dyrektorzy zarządów dróg powiatowych. Warsztaty otworzył wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński.

DSCF1165
Marcin Kuchciński, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego wita uczestników warsztatów Podstawy Road Asset Management (źródło własne).

Prowadzący warsztaty Sławomir Heller z HELLER Ingenieurgesellschaft mbH., przedstawiciel Niemiec w komitecie technicznym PIARC Asset Management, oraz Tomasz Wojsz z Heller Consult sp. z o.o., doświadczony trener Asset management, zaprezentowali uczestnikom najważniejsze aspekty dziedziny Road Asset Management:

  • planowanie inwestycji w kontekście cyklu życia projektu,
  • zarządzanie ryzykiem,
  • kluczowe wskaźniki efektywności (KPI),
  • zarządzanie informacją w Road Asset Management.
DSCF1140
Prowadzący warsztaty Sławomir Heller i Tomasz Wojsz (źródło własne).

Warsztaty Inicjatywy Edukacyjnej INFRAMA obejmują wykłady przedstawiające ideę Asset Management, ale przede wszystkim skupiają się na przekazaniu praktycznej wiedzy, a także stymulują uczestników do dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami. Nie inaczej stało się w Olsztynie; dyskusja z sali była kontynuowana w kuluarach w trakcie przerw. Zastanawiano się, czy możliwe jest minimalizowanie kosztów budowy infrastruktury drogowej przy równoczesnym maksymalizowaniu korzyści, czym jest zarządzanie ryzykiem, jak efektywnie wykorzystywać posiadane informacje w zarządzaniu drogami.

DSCF1174
Ćwiczenia w trakcie warsztatów Podstawy Road Asset Management (źródło: własne)

Następne warsztaty z cyklu Podstawy Road Asset Management odbędą się już 24 kwietnia 2018 r. w Rzeszowie, kolejne w Gdańsku i Warszawie, a we wrześniu 2018 r. w Warszawie rozpocznie się cykl specjalistycznych warsztatów z zakresu Road Asset Management. Podczas warsztatów będą poruszane takie tematy, jak:

  • Efektywna ewidencja dróg,
  • Diagnostyka dróg samorządowych,
  • Bezpieczeństwo ruchu drogowego,
  • Zarządzanie ryzykiem w drogownictwie.

Szczegóły już wkrótce. Zapraszamy do udziału!