Gra Terenowa ASPEN na Forum Dróg Publicznych

Od lat aktywnie uczestniczymy w spotkaniach branżowych, przybliżając uczestnikom zagadnienia związane z zarządzaniem infrastrukturą. Nie trzeba nikogo przekonywać, że nie da się skutecznie zarządzać siecią dróg bez znajomości jej stanu technicznego, jednocześnie często słyszymy, że drogi wielu gmin, powiatów i województw są w bardzo złym stanie i na ich utrzymanie nie ma pieniędzy. Brak środków na właściwe utrzymanie jest też swego rodzaju alibi przed zbieraniem danych o ich kondycji, ale czy to oznacza, że wszystkie drogi w złym stanie są tak samo zdegradowane? Czy mimo wszystko nie należałoby przygotować planu utrzymania tych dróg w złym stanie?

Zespół składał się z pomiarowca, inżyniera i dyrektora

Od ponad 30 lat, jako organizacja, zajmujemy się dostarczaniem odpowiednich informacji o stanie technicznym nawierzchni drogowych i przyczyniamy się do opracowywania planów utrzymania kilkunastu tysięcy kilometrów dróg rocznie. Dlatego 18 maja podczas Forum Dróg Publicznych w Jastrzębiej Górze, postanowiliśmy poza wykładem dla zarządców z północy Polski zorganizować zabawę, która w praktyczny sposób przedstawiła możliwości prowadzenia skutecznej diagnostyki i planowania utrzymania dróg. W ramach gry terenowej po oficjalnej części konferencji, uczestnicy zbierali dane o stanie nawierzchni ulic, chodników i ścieżek rowerowych. Wcielili się oni w role pomiarowca, inżyniera lub dyrektora mini zarządu dróg i zdobywali informacje, wykonując pomiary na hulajnogach elektrycznych z aplikacją ASPEN oraz korzystając z systemu udostępniania danych drogowych OnKo3.

Który odcinek wymaga natychmiastowego remontu?

Wyzwanie nie było proste. Trzeba było wykazać się dużą spostrzegawczością oraz wytężać słuch podczas naszej prelekcji w poszukiwaniu podpowiedzi. Ile przejść dla pieszych było na trasie gry? Po jakich typach nawierzchni przebiegała trasa? Jakie dane ewidencyjne zbiera system ASPEN? Który odcinek wymagał natychmiastowego remontu? Te i inne pytania padały podczas quiz gdzie, co sprytniejsi zauważyli, że prawdziwą skarbnicą wiedzy był system OnKo3, dzięki któremu można było szybko i precyzyjnie odpowiedzieć na zadane pytania. To właśnie zdalny dostęp do danych w jednym miejscu umożliwia naszym klientom błyskawiczne reakcje, ułatwiając codzienną pracę.

Rozdanie nagród.

Skuteczna diagnostyka systemem ASPEN

Zwieńczeniem gry było rozdanie nagród dla „ciała, ducha i organizacji” w kategoriach najlepszy zespół/mini zarząd oraz dla najlepszych specjalistów z przypisanych ról. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z naszymi partnerami założyć trampki i przy pięknych okolicznościach natury udowodnić, że diagnostyka ASPEN naprawdę działa i jest niezwykle skutecznym i szybkim sposobem na poznanie stanu dróg. 

Więcej o ASPEN i OnKo3 znajdziesz tu.

A jeśli chciałbyś następnym razem wziąć udział w naszej grze daj nam znać …